Wiadomości:

Pięknie położony dwór z dużą malowniczą działką parkową

cena: 1450000 zł

Dom Sprzedam

mazowieckie Raciąż Raciąż
Kontakt
601 ... ... Pokaż numer
Pięknie położony dwór z dużą malowniczą działką parkową
dworek
cegła pełna
blacha
tak
zewnętrzny
1898
Tynk
2
950
380
8
stare
nie wymienione
do remontu
jednorodzinny
własne dla budynku
prąd, woda, gaz, szambo
utwardzony
zabudowa niska, bank/bankomat, komenda policji, apteka, PKP, PKS, autobus, szkoła podstawowa, gimnazjum

Działka

74625
-
częściowo zagospodarowana
częściowe

Wyślij wiadomość

Wyślij

Zespół dworsko - parkowy usytuowany jest we wsi Kaczorowy. Niewątpliwą atrakcją są zarówno jego niebywałe walory przyrodnicze oraz bliskie położenie od Warszawy, ok.45 min. (dojazd do centrum stolicy jest szybszy niż z niektórych dzielnic Warszawy). Najbliższymi miastami są Płońsk, ok.15 km i Raciąż, siedziba Gminy ok. 5 km.
Dojazd do nieruchomości stanowi droga gruntowa ok.200 m, prowadząca bezpośrednio od szerokiej asfaltowej drogi publicznej.

Wymagający remontu murowany budynek dworu ( gratis!!! ) z końca XIXw. stoi na prawie hektarowej działce budowlanej i nie jest wpisany do rejestru zabytków. Pozostała część działki o powierzchni ok. 6,5 ha to piękny, porośnięty starodrzewiem park ( stare, ogromne jesiony, aleja kasztanowa i inne drzewa otaczające duże polany ). Znajduje się tu także malowniczy staw. Jedynie 2,5 ha parku jest wpisane do rejestru zabytków. Cała pozostała część terenu o wielkości ok. 5 ha, łącznie z działką budowlaną, umożliwia realizację dowolnych planów inwestora.

Powierzchnia parteru dworu to 385 m2, taka sama jest powierzchnia piwnic i powierzchnia poddasza, co w sumie daje możliwość zagospodarowania 1155 m2 powierzchni. Obecnie są opracowane projekty remontowe widoczne na zdjęciach.

Uzbrojenie terenu stanowią sieci : energii elektrycznej, wodociągowej, telefonicznej, znajduje się też studnia i szambo.

Niedaleko, bo w odległości 7 km została zaplanowana inwestycja w postaci terenów rekreacyjno - wypoczynkowych o wielkości 400 ha z 80 ha zalewem.

Data dodania: 2020-05-09 15:45
Data modyfikacji: 2020-05-09 15:45

s